W najbliższą sobotę (16.07) o godzinie 19.00 tuż po pokazie fontanny w Parku Słowiańskim odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów pod hasłem “Fontanny klasyki”.

Koncert pt. “MUZYKA ŚWIATA” w najbliższą sobotę przy głogowskich fontannach w Parku Słowiańskim. Wystąpi zespół “SPRAWA CAŁKIEM PRZYJEMNA” w składzie:Mateusz Kwapień – akordeon, Damian Ciosek – gitara, Roland Angreu – kontrabas, Dominik Jaske – perkusja.

 

Muzycy o projekcie: “Jednym z najbardziej lubianych przez nas projektów, który wykonujemy dosyć często, jest muzyka świata. Pieśni i tańce folkowe – od Bałkanów, do Ameryki Południowej to nasze inspiracje podróżami, które uwielbiamy. Grając koncerty w Albanii, Macedonii, Chorwacji, Bośni, czy też Włoszech lub Niemczech kolekcjonowaliśmy w pamięci te wszystkie muzyczne tematy. Zaczęliśmy interesować się też bogactwem języków obcych, stąd wykonujemy piosenki w ich oryginalnych językach: serbskim, ukraińskim, rosyjskim, włoskim, macedońskim, hiszpańskim. Naturalnie nie tylko muzyka nas interesuje, ale również inne formy sztuki, jak teatr, malarstwo, czy taniec. Ten ostatni dla muzyka jest niezwykle ważny, bo żeby dobrze zagrać czardasza, trzeba mieć pojęcie o jego specyfice. W repertuarze mamy więc czardasze, tanga, bossa novy, hory, tańce góralskie.”