W lipcu, 80 dzieci z terenu gminy Żukowice uczestniczyło w projekcie pn. „Biblioteczna aktyWacja – półkolonia w Gminie Żukowice”, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi.

Zajęcia w ramach projektu pn. „Biblioteczna aktyWacja – półkolonia w Gminie Żukowice odbywały się codziennie, w siedzibie biblioteki w Nielubi oraz w jej filiach: w Brzegu Głogowskim, Dobrzejowicach i Kromolinie.  Uczestnicy półkolonii  brali udział w licznych warsztatach, m.in. kulinarnych, architektonicznych, kreatywnych, tanecznych, plastycznych oraz w zajęciach z nowych technologii. W ramach projektu zorganizowano m.in. Festiwal Pizzy, podczas którego dzieci nauczyły się własnoręcznego przygotowania pizzy. Dużą atrakcją okazały się warsztaty architektoniczne oraz z nowych technologii, podczas których uczestnicy mogli wykonać przestrzenne rysunki za pomocą długopisów 3D.

Program półkolonii obfitował również w aktywność ruchową – tańce, gimnastykę na świeżym powietrzu oraz zabawy integracyjne.

Uczestnicy projektu z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Czas spędzony na półkolonii był aktywny, kreatywny i pozostawi po sobie wiele miłych wspomnień.

Tego typu projekt, Gminna Biblioteka Publiczna realizowała po raz pierwszy. Uczestnictwo w zajęciach było bezpłatne dzięki środkom pozyskanym z Fundacji KGHM Polska Miedź oraz budżetu Gminy Żukowice.