Co jakiś czas do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  w Głogowie trafiają pytania mieszkańców na temat wody, którą dostarcza głogowska firma.  

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uspokaja mieszkańców naszego miasta. Woda, która płynie w głogowskich kranach nadaje się do picia. Zawiera całą gamę potrzebnych dla organizmu mikroelementów i makroelementów takich jak: wapń, magnez oraz sód

Głogowska woda pochodzi ze studni głębinowej. Jej ujęcie znajduje się w Serbach. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada 18 takich studni. Woda pobierana jest z głębokości około 40-60 metrów po ziemią.Zanim woda trafi do mieszkańców przechodzi kilka etapów  – mówi Magdalena Ruta
Specjalista ds. marketingu, komunikacji społecznej i promocji PWiK.- Najpierw jest napowietrzana i filtrowana. Następnie  poddawana jest procesowi  dezynfekcji promieniami UV. Ultrafiolet niszczy drobnoustroje, ale nie zmienia smaku wody. Nad jakością wody czuwają także małże  i sądząc po ich zachowaniu, które jest monitorowane przez całą dobę, są naszą wodę zachwycone. Dodatkowo skład głogowskiej wody jest kontrolowany przez doskonale wyposażone akredytowane laboratorium. I to nie tylko u źródła, ale dodatkowo także w kilku miejscach na ternie miasta. Dzięki temu mamy pewność, że woda jest zdrowa w całym mieście – dodaje Magdalena Ruta.

Jak zapewniają pracownicy PWiK  „… Głogowska woda jest smaczna i zdrowa. Warto ją pić prosto z kranu. Zawiera całą gamę potrzebnych dla naszego organizmu mikroelementów i makroelementów takich jak: wapń, magnez oraz sód. To najważniejsze minerały dla naszego zdrowia. Bardzo dobrze wpływają na kondycję naszego serca oraz kości. Im woda ma ich więcej, tym bardziej nam służy. By ich nie stracić lepiej pić wodę surową – bez przygotowania. Dodatkowo picie wody z kranu to także oszczędność i dbanie o ekologię. Na wysypiskach śmieci znajdują się miliony plastikowych butelek. Tymczasem smaczna i zdrowa woda płynie z naszego kranu i jest cały czas dostępna…”