Wystartowała kolejna edycja konkursu „Ambasador Polski”. Celem plebiscytu jest wyróżnienie tych, którzy na co dzień budują renomę Polski za granicą. Wzorem poprzednich lat, ambasadorzy będą nominowani w kategoriach nauka, kultura, sport oraz nagroda publiczności.

KGHM jako ambasador polskiej gospodarki, przykłada szczególną wagę do promowania wybitnych osób, które dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy w różnych dziedzinach życia, rozpowszechniają pozytywny wizerunek kraju.

– To już czwarta edycja naszego plebiscytu. Widzimy, że potrzeba wyróżniania i doceniania osób, które rozsławiają nasz kraj na świecie jest bardzo ważna. W każdej z poprzednich edycji plebiscytu otrzymaliśmy wiele zgłoszeń przedstawiających wybitne jednostki w każdej z kategorii. Liczymy, że i w tym roku będziemy mogli podziękować najlepszym i zachęcić ich do dalszego promowania Polski na arenie międzynarodowej – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Do września każdy może zgłosić swojego kandydata za pomocą formularza online na stronie: www.ambasadorpolski.tvp.pl. Do wyboru są aż cztery kategorie: ambasador polskiej nauki, ambasador polskiego sportu, ambasador polskiej kultury oraz specjalna nagroda publiczności.Spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie dziesięciu finalistów z każdej kategorii. Laureatów plebiscytu wybierze kapituła konkursu.
Dodatkowo, podczas gali finałowej, Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź S.A. wręczy specjalną nagrodę osobie, zespołowi lub organizacji, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Patronat medialny nad konkursem Ambasador Polski 2022 objęła Telewizja Polska.

fot. archiwum