Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy bez wymaganych uprawnień i z narkotykami podróżowali kradzionym samochodem. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a samochód został zabezpieczony przez mundurowych. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali pojazd do kontroli, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. To mieszkańcy powiatu głogowskiego w wieku 23 i 28 lat. Mężczyźni podczas kontroli zachowywali się nerwowo. Jak się później okazało posiadali przy sobie narkotyki. Jednak to nie koniec ich problemów.

–  Podczas sprawdzania danych w policyjnym systemie okazało się, że kierowca ma zabrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci kontrolując pojazd, którym podróżowali mężczyźni ujawnili dodatkowo inne nieprawidłowości – mówi asp.szt. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Tablice rejestracyjne, które posiadał samochód przypisane są do innego pojazdu niż ten zatrzymany. A sam pojazd figuruje jako skradziony z powiatu średzkiego. Pojazd został również przemalowany na inny kolor. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.