Głogowscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. To kontynuowanie programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie klas pierwszych, którzy w tym roku pierwszy raz przekroczyli próg szkoły, podczas spotkań z policjantami, otrzymują elementy odblaskowe.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy policji. Już od wielu lat, głogowscy policjanci spotykają się na początku roku szkolnego z najmłodszymi uczniami. W pierwszych dniach września, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, zapewniają uczniom bezpieczne przejście i drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio w ich okolicach. Dzielnicowi, prowadzą w najmłodszych klasach prelekcje i rozdają pierwszakom elementy odblaskowe. Akcja prowadzona jest dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta, Starosty i Wójtów.

– Dzieci nie tylko przypominają sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, ale również odpowiadają na szereg pytań, dotyczących bezpieczeństwa na drodze w szkole i podczas zabaw.  Prelekcje i spotkania prowadzone są przez policjantów we wszystkich placówkach szkolnych powiatu głogowskiego i cieszą się ogromnym zainteresowaniem pierwszoklasistów – mówi  asp. szt. Łukasz Szuwikowski Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.