Dzieci od 9 miesiąca do 17 roku życia zostaną przebadane przez specjalistę w ramach akcji: „Stop Nowotworom u dzieci”. Akcja prowadzona jest przez Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi  i Gminą Miejską Głogów.

Badania w ramach akcji „Stop Nowotworom u dzieci” rozpoczną się 30 września i potrwają 5 dni.  Lekarz specjalista przeprowadzi badania:  usg ślinianek, tarczycy, jamy brzusznej i narządów rodnych . Każdego dnia zostanie przebadanych 35 osób.  W ciągu 5 dni  przebadanych zostanie ok. 160 osób – dzieci w wieku od 9 m.ż. do 17 roku życia..

– Jest to kolejny program profilaktyczny współfinansowany przez miasto. Tym razem dotyczy dzieci w wieku od 9 miesiąca do 17 roku życia. Rak, gdy zostanie wcześniej wykryty w dużej mierze jest uleczalny – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. –Na  akcję: „Stop Nowotworom u dzieci.” Gmina Miejska przekazała prawie 20 tysięcy złotych – dodaje prezydent.

Rejestracja na badania w ramach akcji prowadzona jest telefonicznie 22 i 23 września pod nr tel. 792 188 798, w godzinach od 15.30 do 19.00. „Stop Nowotworom u dzieci” jest trzecią akcją organizowaną wspólnie przez Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi  i Gminą Miejską Głogów.  Przebadano już ponad 650 dzieci i młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj