Czas świąt minął spokojnie i bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci wszystkich służb. W ciągu minionych dni na naszych drogach nie doszło do żadnych wypadków, odnotowano jedynie 5 kolizji. Przez cały okres działań policjanci przeprowadzili blisko 90 interwencji.

Od 24 do 26 grudnia doszło do 5 zdarzeń drogowych. Kierowcy jeździli znacznie spokojniej. Policjanci zwracali baczną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

– Ponadto, w okresie świątecznym nie odnotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Nad porządkiem i bezpieczeństwem głogowian oraz mieszkańców powiatu czuwały wszystkie służby policyjne; policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz funkcjonariusze wydziałów; kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego- mówi asp.szt. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Przed nami wyjazdy noworoczne. W związku z powyższym, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych –  dodaje policjant.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie.