Policja apeluje o rozwagę. Zasada ograniczonego zaufanie pozwoli na uniknięcie utraty majątku. Nadal dochodzi do oszustw na wnuczka, policjanta, pracownika socjalnego.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu głogowskiego policja kolejny raz zwraca uwagę na problem oszustw i kradzieży, dotykający w szczególności osób starszych.Oszuści cały czas modyfikują metody działania w celu wyłudzenia pieniędzy. Często podszywają się pod krewnych, pracowników banku, czy też policjantów. Zazwyczaj oszuści informują o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Zdarza się również, że przestępcy przedstawiają się jako oficerowie Policji i przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy.

Aby zapobiec oszustwu pamiętajmy: bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej, informować Policję o każdej próbie oszustwa, konsultować się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy, nie udzielać przez telefon żadnych informacji dotyczących danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich.

– Pamiętajmy również,  że policja nigdy nie informuje o prowadzonej akcji oraz nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informuj Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiaj się, że alarm może okazać się fałszywy. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo – mówi st. Sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.