Głogowscy policjanci zatrzymali 44-letnią mieszkankę powiatu głogowskiego, która znęcała się nad swoim psem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że jedna z mieszkanek gminy Jerzmanowa, opiekująca się suczką rasy amstaf, znęca się nad nią poprzez przetrzymywanie zwierzęcia w złych warunkach bytowych oraz nie zapewnianie opieki weterynaryjnej. Na miejsce głogowscy policjanci udali się wraz z prezesem Głogowskiego Towarzystwa Pomocy Zwierzętom „AMICUS”.

– Kobieta długotrwale sprawowała niewłaściwą opiekę nad zwierzęciem i nie zapewniała mu opieki weterynaryjnej. Pies z uwagi na nieleczone choroby nie był w stanie przyjmować odpowiedniego pokarmu, co doprowadziło do wychudzenia oraz wyniszczenia organizmu – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – W związku z tym, iż pies potrzebował natychmiastowej interwencji lekarza weterynarii i podania leków przeciwbólowych, po dokonaniu oceny stanu zdrowia podęto decyzję, iż pies zostanie zabrany do azylu dla zwierząt prowadzonego przez stowarzyszenie “AMICUS” – dodaje policjantka.

44-letnia mieszkanka powiatu głogowskiego, została zatrzymana i usłyszała zarzut znęcania nad zwierzęciem, teraz grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.