Od 17 do 18 czerwca można rejestrować dzieci od 9 miesiąca życia do 17 roku, na bezpłatne badania profilaktyczne. W ramach badania:  usg brzucha, tarczycy i węzłów chłonnych oraz moszny u chłopców. Rejestracja telefonicznie pod numerem 792 188 798.

Gmina Miejska Głogów i Stowarzyszenie Otwarte Drzwi wznawiają kolejną edycje badań profilaktycznych dla dzieci od 9 miesiąca życia do 17 roku. Celem badan jest diagnoza dziecka pod kontem chorób nowotworowych.

– Podpisaliśmy porozumienie ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, które prowadzi świetny program profilaktyczny. Jego celem jest wykrycie u dzieci różnego rodzaju zmian, które są lub mogą być nowotworami – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. –  Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na przestrzeni kilku lat setki dzieci zostało przebadanych. Chcemy przybliżyć dostęp do lekarzy specjalistów, dlatego uruchamiamy takie projekty  – dodaje prezydent.

Tegoroczna edycja programu STOP NOWOTWOROM U DZIECI została podzielona na dwa etapy. Pierwszy zaczyna się w czerwcu a drugi jesienią. W ramach 160. dzieci zostanie objętych badaniem.

Rejestracja telefoniczna pod numerem 792 188 798 0d 17 czerwca do 18 czerwca.