Optymistycznie dwa lata, realistycznie trzy lata na modernizację budynku starej poczty, w której powstanie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. Jednostka ta wpłynie na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W budynku mieścić się będą między innymi laboratoria dla studentów, mini izba pamięci , mikro muzeum, bank, wydziały wspierające rozwój gospodarczy i pozyskujące inwestorów, mikro inkubator, archiwa miejskie. Na przystosowanie budynku pod potrzeby partnerów potrzeba kilkadziesiąt milionów złotych.

Ponad 900 tysięcy złotych niebawem wpłynie na konto miasta z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki te docelowo trafią do LSSE na modernizację budynku starej poczty, w którym powstanie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. Umożliwi ono rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podziękował rządowi Prawa i Sprawiedliwości za stworzenie programu, z którego można pozyskać środki na remonty zabytków. Posłowi Wojciechowi Zubowskiemu za pomoc w pozyskaniu środków. Prezydentowi miasta za to, że głogowski samorząd wystąpił z wnioskiem o pieniądz z rządowego programu. LSSE nie mogła się ubiegać, gdyż program Polski Ład jest tak skonstruowany, iż beneficjentem mogą być samorządy.

Wniosek do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przygotowali pracownicy urzędu i LSSE. Cieszę się, że już mamy pieniądze na modernizację. Jest to pierwsza promesa. Będziemy ubiegać się o pieniądze z innych źródeł   – powiedział Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W modernizację budynku LSSE planuje zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych. Do 2027 roku powstanie budynek nowoczesny o wysokim standardzie, w którym mieścić się będą między innymi laboratoria dla studentów, mikro izba pamięci, mikro muzeum, bank.

– W Miedziowym Centrum Rozwoju Gospodarczego będziemy zajmować kilka pomieszczeń. Mieścić się w nich będą nasze komórki gospodarcze, jednostki wspierające rozwój przedsiębiorczości i rozwój gospodarczy, pozyskujące inwestorów, mikro inkubator i archiwum miejskie – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Jak będzie wyglądał budynek poczty po modernizacji dowiemy się za kilka tygodni. Władze strefy przedstawią wizualizację obiektu. Jak zapewnia prezes LSSE wszystkie pomieszczenia są szyte na miarę jaką chcą partnerzy.

O środkach w ramach kolejnej tury rządowego programu przypomniał poseł Wojciech Zubowski. Do powiatu głogowskiego niebawem trafią pieniądze na prace konserwatorskie w kościele w Jaczowie, na modernizację ścieżek na cmentarzu oraz modernizację kaplic w Chociemyśli i Kozich Dołach, na modernizację zabytkowej części Urzędu Gminy w Pęcławiu,  remont kaplicy parafialnej w gm. Żukowic i remont w kościele w Nielubi. Powiat otrzyma na remont dachu w Zespole Szkół Politechnicznych.