Święto 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. Chwała saperom

0
187

Żołnierzom z okazji święta 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie wręczono medal za zasługi dla obronności kraju, medal pamiątkowy Korpusu Szeregowych, medal błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, odznaki za obronę granic, odznakę pamiątkową 4. Batalionu Inżynieryjnego. Były także pochwały, mianowania na wyższy stopień wojskowy i wyższe stanowiska oraz dodatkowe urlopy.

Na Placu Sapera żołnierze 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie obchodzili swoje święto. Dowódca głogowskiego batalion ppłk Wojciech Meketiuk otwierając uroczystość wspomniał o zasadach, którymi kierują się saperzy. Podziękował samorządom za współpracę a oficerom, podoficerom, szeregowym i pracownikom resortu obrony narodowej za codzienną, rzetelną służbę i pracę.

– Czasem niszczyć, często budować, zawsze służyć . W tych trzech słowach zawarta jest kwintesencja naszej żołnierskiej powinności – mówił ppłk Wojciech Meketiuk dowódca głogowskiego batalionu.-  Pomagamy, kiedy trzeba likwidować skutki katastrof wyrządzonych przez siły przyrody. Odbudowujemy sieć uszkodzonej infrastruktury drogowej i mostowej. Trzecie określenie -służyć- przypomina naszą podstawową powinność czyli służenie Polakom i Rzeczypospolitej, z której jesteśmy dumni i zawsze wierni. Żołnierze naszej jednostki wiele razy udowadniali, że są dobrze zorganizowani, wyszkoleni i przygotowani do wykonywania zadań. Angażujemy się w różne przedsięwzięcia lokalne. Szczególnie te, w których potrzebne jest żołnierskie wsparcie. Chwała saperom  – dodaje ppłk.  

W uroczystości z okazji święta 4. Batalionu Inżynieryjnego wzięli udział mieszkańcy naszego miasta i zaproszeni goście: posłowie, służby mundurowe, samorządowcy, przedstawiciele zakładów pracy i placówek oświatowych.