“Zdrowy duch w zdrowym ciele” – taką zasada kierują się uczniowie szkoły podstawowej w Kotli. W ramach programu Szkolny Klub Sportowy mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

W ramach programu Szkolny Klub Sportowy uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli mają okazję kontynuować zajęcia, które pozwalają im rozwijać pasje, umiejętności i przygotowywać się do międzyszkolnych rozgrywek sportowych na różnych szczeblach – rejonu, powiatu i województwa.

– W poprzednim roku szkolnym uczennice osiągnęły niesamowite sukcesy w Igrzyskach Dzieci!. Dwukrotnie zdobyły Mistrzostwo Powiatu w piłce koszykowej i piłce ręcznej, a to doprowadziło je do kolejnych etapów rozgrywek – 1/4 województwa i 1/2 województwa w tych dyscyplinach sportowych – mówi Wioletta Jańczak Urząd Gminy Kotla. – Chłopcy również nie pozostali w tyle,  zdobyli Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej w Igrzyskach Młodzieży. To świetny wynik, który pozwolił im awansować do 1/4 województwa w tym turnieju – dodaje Wioletta Jańczak.