Co dzieje się w Głogowie? Spotkanie prezydenta z mieszkańcami miasta

0
140

W Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się kolejne spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami. Pan Kamil pytał o miejsca parkingowe, panią  Halinę interesował plany dotyczące odprowadzenia wody z ul. Połanieckiej. Pani Magdalena pytała prezydenta jak zostanie zagospodarowany teren za ZUS a pan Kamil chciał się dowiedzieć, czy w Głogowie będą płatne parkingi.

Prezydent Rafael Rokaszewicz rozpoczynając spotkanie z mieszkańcami przypomniał wszystkim zebranym o zadaniach, inwestycjach i działaniach wykonanych w minionych latach i planach na przyszłość. Zachęcił także do składania wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego i głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu.  

Zebrani zadawali prezydentowi pytania z zakresu budowy dróg, obwodnicy, mieszkań, zdrowia, bezpieczeństwa, rehabilitacji i ekologii.

– Jakie są plany zagospodarowania terenu za ZUS. Będzie tam parking czy tężnia solankowa? – pytała pani Magdalena.

Prezydent zapewnił, że władzom miasta zależy na tym, aby Głogów był miastem zielonym. Za ZUS nie planuje się parkingu ale tężnie solankową.  

– Czy miasto planuje przejąć od SM parking przy Armii Krajowej? Czy planuje się tam stworzenie parkingu płatnego? – pytał pan Kamil.  

– Nie ma płatnych miejskich parkingów. Przy Armii Krajowej nie planujemy płatnego parkingu – powiedział Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa – Myślimy o przejęciu od SM parkingu, bo  to nie jest tylko parking osiedlowy, ale miejski. Parkują tam samochody mieszkańcy miasta, którzy przyjeżdżają np. na rynek – dodaje prezydent.

O rozwiązaniu problemu z deszczówką przy ulicach Chopina-Połaniecka-Długosza mówiła pani Halina. Zastępca prezydenta Piotr Poznański zaprosił wszystkich zainteresowanych tym tematem do Ratusza, aby porozmawiać o planach dot. tego zadania. Zebrani w SP nr 8 podziękowali prezydentowi i brawami nagrodzili inwestycję miejską na rzecz seniorów. W  Domu Dziennego Pobytu zamontowana została winda.  

Zastrzeżenia były do sygnalizacji świetlnej na ulicach miasta. Jeden z mieszkańców osiedla zaproponował, aby zsynchronizować światła, tak by płynnie można było przejechać przez ulicę Obrońców Pokoju.

– Sygnalizacja świetlna zostanie przebudowana na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej, przy banku. – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz.

Mieszkańcy zgłaszali także uwagi dotyczące mycia pojemników na śmieci i sprzątania po opróżnieniu pojemników. Prosili, aby usunąć niesprawne samochody z parkingów, zamontować w budynkach przy schodach poręcze, które pomogą osobom niesprawnym fizycznie wejść i zejść ze schodów. W trosce o środowisko, jedna z mieszkanek osiedla zasugerowała, by jesion wyniosły, drzewo na osiedlu Hutnik, przeznaczone do wycięcia zabezpieczyć i się nim zaopiekować, aby jako pomnik przyrody jeszcze długie lata cieszył nasze oczy.

Kolejne spotkania:

15 listopada godz. 17:15 – Miejskie Centrum Wspierania Rodziny

16 listopada godz. 17:15 – Sala Rajców w  Ratuszu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj