Głogowscy policjanci zatrzymali 30- letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, który kierując samochodem marki Fiat Stilo potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę, po czym bez skrupułów uciekł z miejsca zdarzenia.

Na terenie powiatu głogowskiego nieznany sprawca kierując samochodem marki Fiat Stilo, potrącił rowerzystę. Do zdarzenia doszło ponieważ kierowca nie zachował należytej ostrożności i odstępu od prawidłowo jadącego rowerzysty.

– Kierowca pojazdu nie wykazał się jednak odwagą, by wziąć odpowiedzialność za swój błąd i udzielić pomocy poszkodowanemu, tylko zbiegł z miejsca zdarzenia, w celu uniknięcia kary. Natomiast  51 – letni mieszkaniec gm. Kotla, doznał licznych złamań, m.in. żeber, kości krzyżowej, łopatki, kości strzałkowej i innych. Szczęście, że żyje – mówi mł. asp. Emilia Reguła p.o oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Długo jednak kierowca samochodu nie czuł się bezkarny, ponieważ w niedługim czasie policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim być 30- letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Pech chciał, iż kierując  samochodem posiadał również przy sobie środek odurzający w postaci ziela konopi innej niż włóknista o wadze 1,77 g.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie wniosła o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.  Sąd Rejonowy w Głogowie nie uwzględnił wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny dozór z obowiązkiem do 3 – krotnego w tygodniu stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie.