Autostrada rowerowa wzdłuż mostu nad Odrą, inwestycje, remonty ulic i chodników, bezpłatne parkingi, zakorkowane Stare Miasto i parkowanie w miejscach niedozwolonych, ekologia, bezpieczeństwo, darmowa komunikacja miejska dla wszystkich, to główne tematy poruszane na spotkaniu z prezydentem.

Głogowianie na ostatnie spotkanie z prezydentem przyszli do Ratusza. W skupieniu wysłuchali informacji o wykonanych zadaniach, inwestycjach i projektach oraz planach na przyszłość. Dzielili się z prezydentem swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Prosili o pomoc w rozwiązaniu problemów, które dezorganizują im życie.

Jednym z najczęściej poruszanych tematów podczas spotkań z prezydentem była cena za ogrzewanie i energię. Prezydent zapewnił, że podejmowane są działania mające na celu, w przyszłości, obniżenie cen za ogrzewanie i energie –  np. Klaster Energetyczny czy inne ekologiczne źródła ciepła.

O braku miejsc parkingowych mówiła mieszkanka Starego Miasta. Zwróciła uwagę policjantom obecnym na spotkaniu na samochody zaparkowane w niedozwolonych miejscach.

– Policja powinna częściej pokazywać się na Starym Mieście, aby zrobić porządek z samochodami zaparkowanymi w niedozwolonych miejscach i piratami drogowymi. Nie chcę kablować na sąsiadów, niech policja częściej kontroluje jak ludzie parkują auta   – mówiła kobieta.

Mieszkaniec Placu Jana z Głogowa prosił o interwencje dot. parkowania przy tej ulicy. 

– Mam abonament i nie mogę  zaparkować samochodu, bo wszystkie miejsca zajęte są przez uczniów pobliskiej szkoły, pracowników sklepów i banku. Skoro nie ma dla nas miejsca na Placu Jana to proszę  zezwolić na parkowanie przy Al. Wolności –  mówił mężczyzna.

 Obecny na spotkaniu radny zasugerował, aby miasto przejęło miejsca niezagospodarowane należące do ZGM czy SM i wybudowało parkingi.

– Nie możemy zabudować miasto parkingami. Muszą też być tereny zielone – mówił Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. – Prowadzimy rozmowy ze Spółdzielnią Mieszkaniową o przejęciu różnych nieruchomości, może uda się także przejąć tereny, na których powstaną parkingi. Na osiedlu Piastów Śląskich przejęliśmy parking należący do prywatnego właściciela. Robimy tam już porządki – mówił prezydent.

Prezydent przedstawił zgromadzonym plan dotyczący remontu ulic w związku z budową tzw. centrum przesiadkowego przy ulicach 1 Maja, Towarowa, 1000-lecia, Poczdamska, Jedności Robotniczej.

– Na ten projekt chcemy pozyska środki zewnętrzne. Za dworcem kolejowym chcemy zrobić miejsca parkingowe, aby głogowianie którzy będą korzystać z przejazdów koleją mogli tam zaparkować samochody – mówił Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Dla rowerzystów prezydent także przekazał dobre wiadomości.

– Planujemy przy moście nad Odrą wybudować autostradę rowerową. W Polsce taka autostrada powstała w Toruniu.  Budowała je głogowska firma. Na taką inwestycję musi wyrazić zgodę GDDKiA  – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. 

Porozmawiajmy o Głogowie, pod takim hasłem w listopadzie odbyły się cztery spotkania prezydenta z mieszkańcami miasta.