Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 51-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Głogowscy policjanci, każdego dnia wykonują kontrole drogowe, podczas których zwracają uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących. Niestety, pomimo ciągłych działań i apeli o zachowanie trzeźwości, w dalszym ciągu za kierownicę siadają nietrzeźwe osoby.

– Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 51-latka. Badanie wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. Ponadto mieszkaniec powiatu głogowskiego nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Według obowiązujących przepisów, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje policjantka.

Policjanci kolejny raz przypominają, że każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

– Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę  – dodaje policjantka.