Wpłynęło 9. ofert od firm, które zainteresowane są budową obwodnicy i przeprawy mostowej. 9 listopada oferty zostały otwarte. Do części oferentów skierowano zapytania techniczne. Termin udzielenia odpowiedzi na zapytanie mija 8 grudnia. Planowany termin podpisania umowy to I kwartał 2024.

Głogowianie z niecierpliwością czekają na budowę obwodnicy. Korki, które tworzą się na ulicach miasta i przed różowym mostem utrudniają życie i komunikację. Poseł Wojciech Zubowski o tej ważnej dla Głogowa inwestycji rozmawiał z decydentami w GDDKiA we Wrocławiu.

– Jako wiceprzewodniczący zespołu zajmującego się infrastrukturą transportową na Dolnym Śląsku rozmawiałem z dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA o zaawansowaniu prac nad wyborem wykonawcy obwodnicy i mostu w Głogowie – mówi Wojciech Zubowski poseł na Sejm RP. – Zgodnie z przewidywaniami wpłynęło kilkaset zapytań o szczegóły przetargu. Na każde musiała być udzielona odpowiedź, przy czym z odpowiedziami muszą mieć możliwość zapoznania się wszyscy zainteresowani. To spowodowało wydłużenia czasu na składanie ofert. 9 listopada otwarto 9 ofert, które wpłynęły, wszystkie w granicach przewidzianego na to zadanie budżetu. Do części oferentów skierowano zapytania techniczne, kierowane są one przez zamawiającego, by mieć pewność, że w ofercie na pewno uwzględniono wszystkie wymagane prace z zakresu przetargu z terminem udzielenia odpowiedzi do 8 grudnia. Teraz prowadzone jest jeszcze sprawdzanie zewnętrznych wpływów finansowych oferentów. Planowany termin podpisania umowy  to I kwartał 2024. Wszystko zgodnie z planem – dodaje poseł.