Jarmark Bożonarodzeniowy w Kotli był idealną okazją, aby wyposażyć się w dekoracje bożonarodzeniowe. Podczas jarmarku odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Nasi mieszkańcy stworzyli przepiękne rękodzieła. Nie zabrakło również stoisk z ciastami, pierniczkami, pierogami czy uszkami. Rozstrzygnięto także konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla”. Nagrodzone kartki wyszły spod rąk Tymoteusza Karpińskiego, Leny Gomułki i Igi Szelest. Podczas jarmarku zbierało także fundusze na leczenie dwójki chorych dzieci.

Ważnym elementem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kotli była oprawa muzyczna przygotowana przez przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” z Głogówka, Zuchów i Harcerzy z Kotli: ZHP 2. Kotelskiej Gromady Zuchowej „Radosne Iskierki i 15. Kotelskiej Drużyny Harcerskiej „Płomień” pod kierownictwem harcmistrz Ewy Chorąży, dzieci z sekcji wokalnej GOKiS „Singing Stars” przygotowanych przez  Katarzynę Bartczak. Tego dnia zaprezentowali się także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli. Uczniowie swój program przygotowali pod okiem Ludmiły Woźniak i Alicji Błaszczyk z Włoszakowic.

-To był pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w naszej gminie, wcześniej mogliśmy podziwiać ozdoby i produkty na jarmarku wielkanocnym. Dziękuję sołectwom i wszystkim wystawcom za ogromne zaangażowanie i poświęcenie oraz za pielęgnowanie tradycji i kultury ludowej. Pięknie prezentowały się stoiska z produktami i ozdobami bożonarodzeniowymi. Dziękuję organizatorowi Pani Dyrektor Gokis Iwonie Adamczak wraz z pracownikami za organizację wydarzenia oraz sponsorowi firmie BayWa r.e.- mówiła Kamila Suchocka-Szperlik p.o. wójta Gminy Kotla.

Podczas Jarmarku rozstrzygnięto również Konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla”. Do GOKiS w Kotli wpłynęło aż 58 prac. Najpiękniejsze prace, zostały wyprodukowane w formie świątecznej kartki i wyszły spod ręki Tymoteusza Karpińskiego, Leny Gomułki oraz Igi Szelest.

Zwycięzcy:

kategoria przedszkolaki: I miejsce- Tymoteusz Karpiński. Wyróżnienia – Daria Stępień, Jakub Borodaj i Leon Pietruszko.

Kategoria kl. I-III – I miejsce – Lena Gomułka. Wyróżnienia – Blanka Maćkowiak, Iga Kaczor i Piotr Salej.

Kategorie kl. IV-VI – I miejsce – Iga Szelest. Wyróżnienia – Iga Bobel, Pola Kurdybała i Jakub Salej.

Laureaci  konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy otrzymali również kubeczki oraz kartki świąteczne z nadrukami swoich prac.

Sołectwo Głogówko na czele z Panią sołtys Teresą Dudziak zbierało fundusze dla 3-letniego Filipka, który choruje na nerwiakowłókniakowatość, nowotwór umiejscowiony w głowie. Natomiast sołectwo Skidniów wraz z sołtys Sylwią Cicharską zorganizowało zbiórkę na rzecz Poli Stanek z Nowej Soli, która zmaga się z kilkoma schorzeniami, m.in. porażeniem nerwów twarzowych, wiotkością tchawicy oraz wadami końsko-szpotawej stóp i rozszczepem rdzenia przedłużonego.