Wsparcia potrzebowała rodzina, która niedawno straciła swój dobytek podczas pożaru. Akcja trwała zaledwie sześć dni, a jej efekt przerósł oczekiwania. Na uczelnianą portiernię trafiły produkty spożywcze, kosmetyczne, środki chemiczne, zabawki, ręczniki, materiały plastyczne, ubrania i wiele innych. Za wpłacone do puszki pieniądze został zakupiony bon podarunkowy do sklepu ze sprzętem RTV/AGD na kwotę 1300 zł.

Kilka dni trwała zbiórka darów w ramach akcji „Szlachetna paczka”. Studenci zebrali produkty spożywcze, kosmetyczne, środki chemiczne, zabawki, ręczniki, materiały plastyczne, ubrania i wiele innych. Za zebrane 1300 zł. zakupiono bon towarowy do sklepu RTV/AGD.

W niedzielę Sylwia Myśliwiec – p.o. Rzecznika PANS w Głogowie razem z przedstawicielkami RUSS  Martyną Siadul oraz Anną Cieślak zawiozły wszystkie zebrane dary do magazynu Szlachetnej Paczki w Legnicy. Stamtąd zostały one przetransportowane do rodziny, która dzięki pomocy akademickiej społeczności już cieszy się wszystkim tym, co udało się zorganizować wspólnymi siłami.

W imieniu obdarowanej rodziny składam Wam ogromne podziękowanie za Wasze zaangażowanie w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Dziękuję również za każdą pozytywną reakcję na propozycję wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Przyczyniliście się do pojawienia się uśmiechu na twarzach czteroosobowej rodziny, która w obliczu pożaru wynajmowanego mieszkania, straciła wszystko, co posiadała. Macie dobroczynne serducha – powiedziała S. Myśliwiec, która koordynowała akcją.

Bombka otrzymana od organizatorów „Szlachetnej Paczki” już zdobi uczelnianą choinkę.