Elementy brokatów mieszają się ze sobą i mienią niczym płatki śniegu dając wrażenie luksusu i bogactwa. Króluje także kreska, która staje się coraz dłuższa, ostrzejsza i przechodzi w różne wariacje. Kreska “podwójna” na dolnej i górnej powiece, kreska “odwrócona” na dolnej powiece. Każda kreska , która nadaje oku tzw “kociego oka” lub foxy eye wyczaruje szałowy look sylwestrowy. Fale i loki dopełnią metamorfozy i dodadzą uroku.

Zbliża się Nowy Rok. Za kilka dni nadarzy się okazja do modowego szaleństwa. Sylwester jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Nie ma znaczenia, gdzie się bawimy, na wspaniałym balu sylwestrowym czy domówce, olśnijmy pod każdym względem, fryzurą i makijażem. W tym roku w sylwestrowym makijażu dominuje brokat, ale szalowego looku doda także kreska podkreślająca oko i umiejętnie dobrana szminka. Angelika Kubik, Makijaż Głogów twierdzi, że  “kocie oko” i foxy eye będą królować w tegorocznym makijażu. 

– Bezdyskusyjnie w roku 2023 panuje kreska. Pyta o nią większość klientek, więc na pewno w makijażach sylwestrowych również ona będzie królować. Kreska staje się coraz dłuższa, ostrzejsza i przechodzi w różne wariacje. Kreska “podwójna” na dolnej i górnej powiece, kreska “odwrócona” na dolnej powiece. Każda kreska, która nadaje oku tzw “kociego oka” lub foxy eye – mówi Angelika Kubik, Makijaż Głogów, współpracująca także z IZZI LOOK – Wersję makijaży sylwestrowych są różne, zawsze w tę noc królują brokaty. Elementy brokatów mieszają się ze sobą i mienia niczym płatki śniegu pod mikroskopem dając wrażenie luksusu i bogactwa. Dla osób, które nie czują się dobrze w brokatach proponuję delikatniejszy błysk w złocie lub srebrze jednak zawsze z kreską lub jej przydymiona wersją. W sylwestra niezawodne jest też tradycyjne smokey eye czyli przydymione oczko. W tym roku koniecznie w wersji foxy czyli mocno wyciągniętym oczku. Jeśli decydujemy się na kolor to również w wersji foxy. Najnowszym trendem ze wschodniej granicy jest tzw slavic girl. Jest to często mocno skomplikowany makijaż graficzny, w którym sporo się dzieje – dodaje Angelika Kubik. 

Kolejnym bardzo modnym w tym roku trendem sylwestrowego makijażu są cyrkonie na powiekach. Dodają one blasku i rozjaśniają oko. 

Dopełnieniem makijażu i stroju jest odpowiednio dobrana fryzura. W tym roku dominują zakręcone fryzury: fale i loki, które pasują do większości typów urody. Dodają uroku i wdzięku sylwestrowej metamorfozie. Izabela Mogielnicka, IZZI LOOK Mobilne Usługi Fryzjerskie twierdzi, że trendy fryzur uzależnione są od rodzaju imprez, na którą się wybieramy. 

– Loki i fale są fryzurą uniwersalną. Proponuję na wszystkie rodzaje imprez: domówka, bal, zabawa sylwestrowa. Na imprezę tematyczną np lata 80,90, pin-up moją propozycją są fryzury inspirowane właśnie tymi latami. Na bal sylwestrowy zaproponowałabym bardziej eleganckie fryzury np. kok w luźnej jak i gładkiej formie, lub eleganckie fale. Na zabawie sylwestrowej można poszaleć z formą, z objętością można także zrobić wysokie kitki – mówi Izabela Mogielnicka IZZI LOOK- Mobilne Usługi Fryzjerskie.

Metamorfozę na sylwestrową noc można wykonać w domu korzystając z porad i wskazówek w Internecie, na FB.  Jeżeli natomiast chcemy skorzystać z pomocy w profesjonalnych gabinetach, jest to ostatni moment, aby umówić się na wizytę. W Głogowie jest kilka wspaniałych gabinetów, w których specjaliści doradzą i wykonają makijaż podkreślający urodę. Zrobią wymarzoną fryzurę, która doda wdzięku i uroku. Przemienią Kopciuszka w królewnę.