Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 52-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a 27-latek ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie uzyskali informacje o nietrzeźwym kierującym, który miał przyjechać do sklepu busem marki Renault. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego, jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili także monitoring, który zarejestrował pojazd i kierującego 52-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

– Kilka godzin później podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego alkohol  i zauważyli liczne butelki po alkoholu w jego pojeździe. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 27-latka. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna także został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.
Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą przed sądem. 

Policjanci kolejny raz przypominają, że każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

– Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.