Mieszkania socjalne, komunalne, TBS i czynszowe  powstają na potrzeby mieszkańców naszego miasta. Głogów jest w czołówce samorządów, które inwestują w budownictwo czynszowe.  

Coraz więcej głogowian ma swoje M. W naszym mieście sytuacja mieszkaniowa wielu rodzin się poprawia. Przybywa mieszkań socjalnych, komunalnych , TBS i czynszowych.  Na mieszkania w TBS czeka jeszcze 600 rodzin.

– Musimy przyspieszyć budownictwo mieszkaniowe, ponieważ jest duże zainteresowanie. Mamy już mieszkania socjalne, komunalne, TBS ale nie mieliśmy nic pośrodku. W 2023 roku rozpoczęliśmy budowę nowego budynku czynszowego, w którym powstaną 92. mieszkania. Mieszkania czynszowe to oferta dla tych głogowian, którzy nie kwalifikują się na mieszkanie socjalne, komunalne a nie mają odpowiednich środków na wkład do TBS  – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W 2023 roku nowe mieszkania TBS  powstały między innymi na terenach pokoszarowych. Na osiedlu Żarków w dwóch budynkach oddanych w ubiegłym roku do zasiedlenia powstało 48. mieszkań. Osiedle Piastów Śląskich to natomiast mieszkania czynszowe. Wiele rodzin znalazło tam swoje cztery kąty.  Kolejne mieszkania powstaną w Domu Samotnej Matki. W 2023 roku  rozpoczęto remont tego budynku.  

W 2023 roku pozyskano rekordowe środki zewnętrzne na realizację wielu zadań. Także na budownictwo mieszkaniowe.