Ponad 130 mln zł na inwestycje w br. Powstanie łącznik między obwodnicą a ulicą Malinową na os. Brzostów, nowy dojazd do cmentarza i bardzo duży parking.

W br. miasto planuje kilka bardzo dużych inwestycji. Poza budowaniem mieszkań, dróg, ulic, parkingów, planowana jest także rewitalizacja parków i budowa ścieżek rowerowych.

Jedną z istotnych dla głogowian inwestycją, która rozwiąże problem komunikacyjny nie tylko 1 listopada,  jest budowa łącznika między obwodnicą a ulicą Malinową na osiedlu Brzostów.

– Jesteśmy już po przetargu na budowę łącznika. Chcemy zrobić nowy dojazd do cmentarza i parking, który rozwiąże problemy z parkowaniem samochodów. To jest duża inwestycja.– mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na inwestycje w 2024 roku zaplanowano 135 mln zł. Kwota ta może się zwiększyć ponieważ miasto zabiegać będzie o środki zewnętrzne. Rewitalizacja parków to kolejne duże zadanie, na którą miasto już pozyskało środki z Unii Europejskiej. Poza odnowieniem istniejących parków planuje się budowanie nowych terenów zielonych.

Ścieżki rowerowe to kolejne inwestycje, na które z niecierpliwością czekają fani dwóch kółek. W 2023 roku miasto i ościenne gminy podpisały umowę z Województwem Dolnośląskim na mocy której powstaną bezpieczne trasy rowerowe w stronę Kotli, Sławy, Milicza i wzdłuż Odry. Zadanie realizowane będzie ze środków Województwa Dolnośląskiego i samorządów, które podpisały umowę.