Od rana w czwartek, do godzin wieczornych w piątek odbędzie się protest rolników. Uczestnicy zgromadzenia zablokują drogę krajową nr 12, między mostami drogowymi. Policja apeluje do kierowców o poruszanie się trasami alternatywnymi i wybieranie innych środków transportu. 

W związku z planowanym dwudniowym protestem rolników w Głogowie, który zacznie się w czwartek o godzinie 08:00 i potrwa do piątku do godz. 20:00, policja informuje o utrudnieniach w ruchu. Protestujący będą się gromadzić w czwartek już od godz. 8:00. Pierwszą blokadę trasy (całkowite zamknięcie obu pasów ruchu) pomiędzy mostami drogowymi w Głogowie na drodze krajowej nr 12 zaplanowano na godz. 10:00. Jednakże utrudnienia w ruchu możliwe od godziny 8:00. Cyklicznie co 45 minut,  na czas 15- minutowych przerw ruch będzie otwierany na obu pasach.

Protest będzie trwał w dzień i w nocy, dlatego policja zaleca, aby w tym okresie, gdy nie ma takiej konieczności, zrezygnować z poruszania się samochodami i wybrać inny środek transportu.

Objazdy:

Droga ekspresowej S3 oraz droga krajowa nr 12

Pojazdy jadące w stronę Głogowa z powyższych dróg będą kierowane na rondzie przy zjeździe z S3 Radwanice/Drożów w kierunku miejscowości Nowa Sól. Następnie zjazd z drogi S3 do miejscowości Nowa Sól odbędzie się drogą wojewódzką nr 333, kolejno drogą DW292 aż do ul. Południowej w Nowej Soli w kierunku mostu na Odrze. Po przejeździe przez most objazd będzie kierowany ul. Nowosolską do skrzyżowania z DW321. Następnie drogą wojewódzką nr 321 przez miejscowości Siedlisko, Piękne Kąty, Różanówka, Bielawy, Skidniówek, Ceber, Grodziec Mały aż do drogi DW319. Na skrzyżowaniu dróg DW321 i DW319 do drogi krajowej nr 12 w kierunku Serbów. Od strony miejscowości Serby kierunek odwrotny.

Wyjazd z Głogowa

Pojazdy wyjeżdżające z Głogowa poniżej 12 ton na Rondzie Konstytucji 3 Maja będą kierowane ulicą Bolesława Krzywoustego, Piastowską, Rudnowską (DW292). Dalej drogą wojewódzką nr 292 przez miejscowość Przedmoście aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 323 w kierunku miejscowości Ciechanów. Po przejechaniu mostu w Ciechanowie należy się kierować dalej drogą DW323 aż do miejscowości Góra.

Od strony Leszna

W miejscowości Szlichtyngowa na skrzyżowaniu drogi DK12 z DW324  w lewo drogą DW324 przez miejscowości Dryżyna, Niechlów, Żuchlów, Wroniniec, Jastrzębia, aż do miejscowości Góra. Następnie należy kierować się na drogę wojewódzką 323 i przejechać przez most w miejscowości Ciechanów.

Ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych drogą krajową DK12 od strony Wschowy będzie filtrowany we Wschowie i kierowany na Rodzie na Trakcie Królewskim w kierunku Wolsztyna, następnie Nowa Sól i droga S3.

Zwracamy się także z prośbą do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i zachowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu będą czuwali głogowscy policjanci.