W Dzień Kobiet, 8 marca w Centrum Medycyny Rodzinnej w Głogowie przy ul. Rudnowskiej 109 w godz. od 10:00 do 13:00 pojawi się stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia. Doradcy dolnośląskiego NFZ będą zachęcać do profilaktyki i korzystania z bezpłatnych programów profilaktycznych. Dodatkowo wszyscy odwiedzający stanowisko NFZ będą mogli od ręki wyrobić kartę EKUZ, a także zrobić analizę składu ciała.

Z okazji Dnia Kobiet warto zadbać o swoje zdrowie oraz namówić do tego mamę, córkę lub koleżankę. Podobnie jak rok temu także i teraz dolnośląski NFZ przygotował z tej okazji cykl prozdrowotnych wydarzeń, które będą okazją do rozmów z ekspertami na temat profilaktyki i zadbania o bezpieczeństwo zdrowotne. Jedno z wydarzeń odbędzie się w Głogowie.

– Zachęcam wszystkie Panie do odwiedzenia wydarzeń zorganizowanych przez Dolnośląski Oddział NFZ w ramach Tygodnia Zdrowia Kobiet. Zależy nam aby Dolnoślązaczki regularnie korzystały z badań profilaktycznych, a to wspaniałe święto jest bardzo dobrą okazją do ich zaplanowania i wykonania. – mówi Łukasz Sendecki, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Mimo coraz lepszej diagnostyki i nowocześniejszych metod leczenia umieralność w Polsce z powodu chorób układu krążenia należy do najwyższych w Europie. 

Dzień Kobiet z NFZ w Głogowie

W Dzień Kobiet, 8 marca w Centrum Medycyny Rodzinnej w Głogowie przy ul. Rudnowskiej 109 w godz. od 10:00 do 13:00 pojawi się stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia. Doradcy dolnośląskiego NFZ będą zachęcać do profilaktyki i korzystania z bezpłatnych programów profilaktycznych. Dodatkowo wszyscy odwiedzający stanowisko NFZ będą mogli od ręki wyrobić kartę EKUZ, a także zrobić analizę składu ciała

W placówce przy ul. Rudnowskiej w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia(ChUK) wykonano najwięcej badań w całym województwie.

Program profilaktyki ChUK przeznaczony dla osób, które: mają od 35 do 65 lat, nie mają rozpoznanej: cukrzycy, przewlekłej choroby nerek, rodzinnej hipercholesterolemii, niektórych chorób układu krążenia (nie wszystkie choroby układu choroby krążenia wykluczają z udziału w programie – zapytaj swojego lekarza lub pielęgniarkę POZ), nie korzystały z badań w ramach tego programu w ciągu ostatnich 5 lat.

W ramach programu lekarz lub pielęgniarka przeprowadzi  wywiad i skieruje na badania (pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz badania biochemiczne). Na ich podstawie lekarz dokona oceny ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia oraz wskaże, w zależności od potrzeb, dalsze zalecenia: ponownego badania za 5 lat, edukacji zdrowotnej i ponownego badania za 5 lat, pozostawienia pacjenta pod kontrolą lekarza POZ poza programem, skierowania na dalsze leczenie do specjalisty.

Tydzień Zdrowia Kobiet to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Zdrowia, która ma na celu promocję prozdrowotnych postaw wśród Polek. Wydarzenia towarzyszące Tygodniowi Zdrowia Kobiet odbywają się w całej Polsce, a w ich ramach zaplanowano m.in. spotkania z ekspertami z różnych dziedzin medycyny oraz możliwość wykonania badań profilaktycznych.