Osoby niepełnosprawne będą mogły pracować w gastronomii i pralni.  Starostwo przygotowuje się do uruchomienia Zakładu Aktywności Zawodowej. Osoby zainteresowanie podjęciem pacy mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.  

Na parterze w budynku urzędu pacy, w miejscu gdzie wcześniej była restauracja lub w Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych planowane jest uruchomienie Zakładu Aktywności Zawodowej.  Termin otwarcia nie jest jeszcze znany, ponieważ starostwo robi rozeznanie na rynku.

– Nie mamy zakładu aktywności zawodowej w naszym mieście – mówi Jeremi Hołownia wicestarosta. – Chcemy, aby taki zakład powstał. Zastanawiamy się nad dwoma usługami – gastronomia i pralnia. W innych miastach ta forma działalności się sprawdza. My także widzimy na naszym rynku zapotrzebowanie na te usługi- dodaje wicestarosta.

W ZAZ zatrudnienie znajdą osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym i znacznym. Pracować będą pod nadzorem osób wykwalifikowanych. Osoby zainteresowanie podjęciem zatrudnienia już mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.