Głogowscy  policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i metamfetaminę. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące 38-latek spędzi w areszcie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Głogowa. Mężczyzna był podejrzewany o posiadanie substancji psychotropowych. W wyniku przeszukania zajmowanego przez 38-latka mieszkania, funkcjonariusze ujawnili ponad  400 porcji marihuany, 450 porcji amfetaminy oraz ponad 60 porcji metamfetaminy. Ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

– Jak się okazało, mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, a także odbywał karę pozbawienia wolności. Głogowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznych ilości nielegalnych substancji – mówi St. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Sąd zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z głogowskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Głogowie.