Pracować będę tak, jakby była to moja pierwsza kadencja. Pełen zaangażowania, zapału, oddany dla miasta i jego mieszkańców. Kocham Głogów i to nie tylko hasło wyborcze, ale to jest to coś co noszę w sercu – powiedział prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz  podczas pierwszej sesji nowego składu rady miasta.

Dzisiaj w ratuszu bardzo uroczysta sesja. Po raz pierwszy spotkali się radni kadencji 2024-2029. Andrzej Koliński radny senior przewodniczył sesji podczas której radni nowej kadencji otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożył także prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, który kolejną kadencję, z woli mieszkańców miasta, pełnił będzie tę zaszczytną funkcję. 

– To ogromny zaszczyt, to wielkie zaufanie i oczywiście zobowiązanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa to moja ostatnia kadencja. Obiecuję, że pracować będę tak jakby to była moja pierwsza kadencja.  Pełen zaangażowania, zapału, oddany dla miasta i jego mieszkańców. Kocham Głogów i to nie tylko hasło wyborcze, ale to jest to coś co noszę w sercu. Kocham mieszkańców, kocham swoją pracę i wierze, że wszyscy radni również z takim przesłaniem wykonywać będą swoją misję radnej, radnego miasta Głogowa. Jestem o tym przekonany, że ta kadencja, która będzie miała bardzo wiele wyzwań dla naszego miasta, upłynie pod znakiem wzajemnej współpracy, odpowiedzialności i pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Deklaruję pełną współpracę z radą miejską obecnej kadencji i myślę, że w druga stronę będzie  tak samo. Mamy bardzo wiele rzeczy do zrobienia z korzyścią dla naszych mieszkańców. Po 5. latach zostawimy miasto dla kolejnych pokoleń , kolejnych radnych, prezydenta czy prezydentki. Zrobimy wszystko, aby po tych 5. latach móc powiedzieć, że podjęliśmy wyzwanie i z ogromną satysfakcją skończymy tę kadencję – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Prezydent podziękował mieszkańcom Głogowa za udzielone poparcie. Rodzinie za zrozumienie i wsparcie.

Przewodniczącym rady został Sławomir Majewski.

– To wielki zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Dobro mieszkańców, dobro Głogowa jest dla mnie najwyższym nakazem – mówił Sławomir Majewski przewodniczący rady miasta.  

Kwiaty i życzenia prezydentowi złożyli pracownicy urzędu, podległych jednostek i zakładów pracy, radni oraz mieszkańcy miasta. Natomiast radny Sławomir Majewski otrzymał gratulacje za objęcie funkcji przewodniczącego rady. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj