Gmina Miejska Głogów i Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” po raz kolejny organizują bezpłatne badania profilaktyczne w ramach akcji „Stop nowotworom u dzieci”. I tura badań 15-16 czerwca. Rejestracja tylko telefonicznie 5 i 6 czerwca. Tel. 792-188-798.

Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa po raz kolejny podpisał porozumienie z Głogowskim Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi” na przeprowadzenie badań profilaktycznych w ramach akcji „Stop nowotworom u dzieci”. Gmina przekazała na ten cel około 20 tys. zł.

– Po raz kolejny podpisaliśmy porozumienie o współpracy i przekazaliśmy środki finansowe na wykonanie badań profilaktycznych u dzieci od 9 miesiąca do 17 roku życia – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. – W tegorocznej edycji chcemy przebadać 140 dzieci. Celem badań jest wczesne wykrycie ewentualnych wad, które mają z związek z chorobami nowotworowymi – dodaje prezydent.

Marta Kaszuba, prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” twierdzi, że  pomoc jaką stowarzyszenie otrzymuje od Gminy Miejskiej Głogów i wsparcie prezydenta Rafaela Rokaszewicza pozwalają na przeprowadzenie tej ważnej dla dzieci i rodziców akcji.

– Badania profilaktyczne są bardzo ważne i potrzebne. Dzięki wczesnemu zdiagnozowaniu ewentualnych nieprawidłowości zdrowotnych, będzie można skutecznie je leczyć – mówi Marta Kaszuba, prezes Stowarzyszenia Otwarte Drzwi,

Badania prowadzone będą w siedzibie Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” przy ul. Poczdamskiej 1. Rejestracja tylko  telefonicznie 5 i 6 czerwca w godz. 16:00-19:00.  Nr telefonu 792-188-798. Badania USG tarczycy, jamy brzusznej, mosznej u chłopców i okolic małej miednicy u dziewczynek wykona wrocławski lekarz radiolog Daniel Hołownia.

W dniach 15-16 czerwca przeprowadzona zostanie pierwsza tura akcji, przebadanych zostanie 70 osób. Druga tura planowana jest w październiku. Do tej pory w ramach akcji przebadano już ponad 1000 dzieci.