Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie przygotowali pyszną niespodziankę dla mieszkańców miasta. Upiekli pierniki, babki, strucle i wiele innych ciast. Pyszności można było kupić w warsztatach  placówki przy ul. Jedności Robotniczej. 

Uczennice  klasy III A Zespołu Szkół Zawodowych o specjalności kucharz, klasy II o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych i III H technik hotelarz bardzo czynnie zaangażowali się w kiermasz ciast świątecznych. Upiekli pyszne babki, jabłeczniki, strucle, pierniki, snikersy, makowce i makoserniki. Sprzedawali je w warsztatach, gdzie uczą się gotować i piec.  Zarobione pieniądze przeznaczone zostały na zakup produktów do  kolejnych ciast, które powstaną podczas warsztatów. Głogowianie chętnie kupowali wypieki, ze względu na ich niepowtarzalny smak i oczywiście cenę. Za kostka sernika, snikersa czy makosernika  trzeba była zapłacić 15 zł,  za drobne pierniczki – 7 zł a za Mikołaja z piernika – 5 zł.

– Bardzo smaczne wypieki. Od wielu lat tutaj się zaopatruję. Ciasta zamrażam i przetrzymuję do świąt. Po rozmrożeniu są jak świeżo upieczone – mówi Jolanta Malikowska, głogowianka.

Kierownik Warsztatów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie nie kryje zadowolenia z powodzenia jakim cieszył się kiermasz. Ciasta znikały ze stołów. Głogowianie chętnie kupowali.

–  Nasz młodzież jest bardzo zdolna – zapewnia Małgorzata Długosz, kierowniczka warsztatów. – Wypiekają  bardzo smaczne ciasta.  Uczą się pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Zdjęcia: Warsztaty  Zespołu Szkół Ekonomicznych