Metoda NDT-Bobath pomaga we wszechstronnym rozwoju dzieci,  które mają np. problem  z napięciem mięśni i utrzymaniem właściwej postawy ciała. 

Rodzice dzieci urodzonych z dysfunkcją szukają pomocy u różnych lekarzy.  Nie zawsze wiedzą komu zaufać? Jak ćwiczyć z dzieckiem, by nie zrobić mu krzywdy. Starają się naprawić w dziecku, to co się wcześniej zepsuło. W Głogowie pojawiła się szansa, na poprawę warunków życia dzieci urodzonych z dysfunkcją. Do Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie przyjechali specjaliści  z zakresu stosowania metody Bobath. Prowadzić będą wykłady i  zajęcia praktyczne. Opiekunem kursu jest prof. dr hab. Marek Woźniewski z Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kurs prowadzić będą dr n. med. Monika Gasińska z Krakowa , mgr Aleksandra Łada z Chorzowa, mgr Mirosław Kuta z Głogowa.  Mirosława Krasicka, Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych nie kryje zadowolenia.

– To bardzo ważny kurs. Przeznaczony jest dla terapeutów , którzy pracują w zespole z dziećmi z niepełnosprawnością – mówi dyrektorka. – Na zakończenie kursu będzie egzamin, jest bardzo trudny i wymaga dużej wiedzy. 

– NDT-Bobath czyli leczenie neurorozwojowe, terapia neurorozwojowa dotyczy, sposobu wieloprofilowego prowadzenia dziecka z uszkodzeniem centralnego systemu nerwowego albo zaburzeniami rozwoju pochodzenia ośrodkowego – mówi Mirosław Kuta, Instruktor Senior Fizjoterapeuta NDT-Bobath.

Ćwiczenia metoda Bobath mają pomóc w rozwoju dziecka,  aby  mogło być niezależne w życiu na tyle,  na ile pozwalać będzie uszkodzenie mózgu.

Zdjęcia: MORiUS