W Finale WOŚP zebrano ponad 10 tys. zł. Trzydziestu wolontariuszy wyszło na ulice. Sołectwa przygotowały ciasta.

Sztab w Kotli zebrał 10.433,09 zł, 200 koron czeskich i  4,53 euro.  Na ulice gminy wyszło 30 wolontariuszy. Najwyższa kwota uzbierana do jednej puszki wyniosła 382,93 zł. Za datki do puszki można było nabyć porcję ciasta upieczonego przez gospodynie wszystkich sołectw gminnych.  

– Gorąco dziękuję za ten trud i za to, że zawsze możemy liczyć na naszych mieszkańców – mówi Iwona Adamczak,  szefowa sztabu.

Kawiarenkę z ciastem, popcornem i napojami obsługiwały wolontariuszki Aleksandra Twardy, Katarzyna Bartczak i Magdalena Kawałkowska. Na kiermaszu można było zakupić drobne prace plastyczne oraz urocze serduszka z piernika przygotowane przez  Annę Skibę i Beatę Paszkowską. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli swoje prezentacje miały przedszkolaki  z Przedszkola Niepublicznego “Chatka Puchatka”  oraz uczniowie  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli. Specjalną atrakcję ufundował dzieciom Jacek Wołoszyn, za datek do puszki można było przejechać się w szoferce TIR-a. Strażacy OSP Kotla podczas finału zafundowali mieszkańcom Kotli  pokaz sztucznych ogni, który jako tradycyjne “światełko do nieba” zakończył 25. Finał WOŚP w Kotli.

Zdjęcia: Urząd Gminy Kotla