Do Szkoły Podstawowej w Nielubi zjechali matematycy na Uroczystą Galę Miedzianej Szkoły Matematycznej. Studenci nagrodzili Oliwię Regułę, uczennicę klasy VI.

Organizatorem Gali była  Fundacja KGHM Polska Miedź oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studenci z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej. Na organizowany konkurs matematyczny wraz z opiekunami przyjechali uczniowie z osiemnastu szkół z trzech powiatów: lubińskiego, polkowickiego i głogowskiego, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w prowadzonej w trakcie trwania projektu Lidze Zadaniowej. Gala rozpoczęła się ,,Jarmarkiem Matematycznym”. Uczestnicy rozwiązywali łamigłówki matematyczne: tworzyli bryły przestrzenne, budowali figury  na geoplanie, układali tangramy, tworzyli  budowle przestrzenne na podstawie rzutów. Uczniowie musieli wykazać się dużą umiejętnością widzenia przestrzennego. Mieli także możliwość zgłębienia świata nauki, uczestnicząc w warsztatach i oglądając prezentacje przygotowane przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Tutaj też można było wykazać się swoją wiedzą i umiejętnością logicznego myślenia. Studenci wyróżnili Oliwię Regułę, uczennicę klasy VI, która otrzymała nagrodę specjalną. 

– Zapotrzebowanie na działania edukacyjne jest bardzo duże – mówi Justyna Golonka, koordynator projektu Miedzianej Szkoły Matematycznej. – Fundacja stawia na rozwój przedmiotów ścisłych. Obserwujemy, że wyniki z matur nie są zadawalające. Postanowiliśmy więc przybliżyć matematykę uczniom klas od I do VI i zachęcić do nauki tego przedmiotu.

W konkursie matematycznym wzięło udział 108 dzieci,  po 54 z klas I-III i IV -VI. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Po podsumowaniu zmagań konkursowych i wręczeniu nagród czekał wszystkich słodki poczęstunek. Koordynatora projektu z ramienia Fundacji  była Justyna Golonka.

Zdjęcia; Urząd Gminy Żukowice