W Miejskim Ośrodku Kultury koncert, poświęcony małej Amelce Brzezińskiej, walczącej o życie każdego dnia. Na korekcję serca rodzice muszą zapewnić 130 tys. zł. 

Prezydenta Miasta Głogowa i Starosta Powiatu Głogowskiego objęli patronatem charytatywny koncert, który odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.  Nie ma biletów. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do  dobrowolnych datków. Wolontariusze przed wejściem będą stali z puszkami, do których można wrzucać pieniądze na rzecz leczenia i rehabilitacji 1,5-rocznej Amelki Brzezińskiej.

Amelka urodziła się we wrześniu 2015 roku. Od tej chwili walczy o życie. Lekarze nie dawali żadnych szans. Tymczasem Amelka ma za sobą już dwie operacje. Aby zabezpieczyć serduszko dziewczynki potrzeba jeszcze jednej, najważniejszej operacji, która, jak dwie poprzednie, będzie przeprowadzona w Niemczech pod okiem Profesora Malca. III etap korekcji serca może ostatecznie zamknąć w życiu Amelki rozdział walki o życie. Na tę operację rodzice muszą zapewnić 130 tys. zł.  III etap korekcji serca może zabezpieczyć serce dziewczynki.  Profesor Malec pozwolił naszemu dziecku narodzić się na nowo. Teraz musi jedynie dokończy dzieło, które zaczął – dzieło życia. Prosimy o tę szansę.  – mówią rodzice Amelki.

Zdjęcie:  MOK