Policjanci Wydziału Prewencji, podczas nocnej służby, zatrzymali do kontroli poruszający się ulicami Głogowa samochód. Kierowca pojazdu, najpierw zatrzymał się po zauważeniu sygnału policjantów, potem jednak odjechał kilkanaście metrów i ponownie zatrzymał się. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę . Zatrzymali również dwóch mężczyzn, kierowcę i pasażera, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. W samochodzie ujawnili prawie 200 porcji marihuany.

Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Głogowie, w dniu 17 stycznia br. około godziny 23.50, zauważyli na jednej z ulic, niepewnie poruszający się samochód volkswagen. Funkcjonariusze podając wyraźne sygnały do zatrzymania rozpoczęli interwencję. Kierowca volkswagena najpierw zatrzymał samochód a kiedy policjanci podchodzili do niego, nagle ruszył i odjechał kilkanaście metrów i zatrzymał się ponownie. Policjanci zablokowali mu dalszą możliwość jazdy.

W volkswagenie było dwóch mężczyzn. Nie można było z nimi nawiązać kontaktu a policjanci wyczuli w pojeździe silną woń suszu roślinnego. Bardzo szybko ujawnili w pojeździe marihuanę, która była umieszczona w opakowaniach po kinder niespodziankach. Łącznie zabezpieczono prawie 200 porcji narkotyku. Obydwaj mężczyźni, 33 – letni kierowca oraz 41 – letni pasażer zostali zatrzymani. Policjanci ujawnili w samochodzie dużą kwotę gotówki – 44 000 zł.

Dopiero po kilku godzinach możliwe było przeprowadzenie dalszych czynności. Mężczyźni, tłumaczyli, że jechali wspólnie do Niemiec po samochód i nie wiedzieli jak znaleźli się w Głogowie. Obydwaj przyznali, że byli pod wpływem środków odurzających a pasażer również alkoholu. Kierowca pojazdu, 33 – letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków. oraz kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy.
oficer prasowy KPP w Głogowie