W Miejskim Ośrodku Kultury 28 stycznia ( sobota) o godz. 17 odbędzie się  wyjątkowy koncert, poświęcony małej Amelce Brzezińskiej. Dziewczynka od urodzenia walczy o życie.

Podczas koncertu wystąpią dzieci z sekcji działających w MOK-u wraz z rodzicami i  dziennikarze głogowskich mediów. Wszyscy zaśpiewają kolędy, solo i w chórkach. Prezydenta Miasta Głogowa i Starosta Powiatu Głogowskiego objęli patronat nad tym  niezwykłym charytatywnym koncertem. Biletem będzie datek do puszki. Pieniądze będą zbierane przez wolontariuszy w holu ośrodka przed i po koncercie.

Amelka urodziła się we wrześniu 2015 roku. Od tej chwili walczy o życie. Lekarze nie dawali żadnych szans. Tymczasem Amelka ma za sobą już dwie operacje. Aby zabezpieczyć serduszko dziewczynki potrzeba jeszcze jednej, najważniejszej operacji, która, jak dwie poprzednie, będzie przeprowadzona w Niemczech pod okiem Profesora Malca. III etap korekcji serca może ostatecznie zamknąć w życiu Amelki rozdział walki o życie. Potrzebnych jest ok 130 tys. złotych. III etap korekcji serca, który może zabezpieczyć serce dziewczynki, jest największym marzeniem i zarazem jedynym wyjściem dla walczących każdego dnia rodziców. Prosimy o tę szansę. Profesor Malec pozwolił naszemu dziecku narodzić się na nowo. Teraz musi jedynie dokończy dzieło, które zaczął – dzieło życia  – mówią rodzice Amelki.

Zdjęcie:  MOK