OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prezes szpitala  zapowiada remonty oddziałów ginekologicznego i położniczego. Rodzące będą przebywały w komfortowych warunkach.

W ubiegłym roku ponad 1000 kobiet trafiło do głogowskiego szpitala na oddział ginekologiczno-położniczy. Prezes placówki zabiega o środki na remonty tych dwóch oddziałów. Planuje między innymi malowanie ścian, wymianę glazury i sanitariatów, wymianę łóżek. Najważniejszym celem planowanych zmian jest zapewnienie kobietom komfortowych warunków.

 – Musimy poprawić standardy na tych oddziałach – mówi Edward Schmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o . – Planujemy utworzyć osobne sale porodowe do cięć i rooming-in . Obejmiemy matki i dzieci kompleksową opieką medyczną.

Do szpitala na oddział ginekologiczno-położniczy trafiły już dwa nowe łóżka. Ich zakup sfinansowany został przez Urząd Gminy Jerzmanowa i Gminę Miejską w Głogowie. Zakupiono jedno w kolorze niebieskim, drugie w kolorze różowym.  Z chwilą utworzenia w Głogowie Poradni Diabetologicznej kobiety ciężarne będą mogły bez oczekiwania w kolejce korzystać z pomocy lekarza diabetologa.  Prezes szpitala twierdzi, że  kobiety ciężarne mają pierwszeństwo w leczeniu.  

Zdjęcie: ANJA