OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osiem mieszkań, w tym jedno trzypokojowe, jedno dwupokojowe pozostałe pokoje z  aneksami kuchennymi i łazienkami. Przy ulicy Krochmalnej zamieszkają lokatorzy po eksmisjach.

Przy ul. Krochmalnej w Głogowie w miejscu wyburzonych domów powstanie nowy budynek z mieszkaniami socjalnymi.  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej  w ubiegłym roku w ramach przetargu na opracowanie dokumentacji wyłonił projektanta domu. Wpłynęło sześć ofert. Komisja konkursowa wybrała ofertę o najniższej cenie spełniającej określone przez zakład warunki. Ustalono, że budynek będzie parterowy, podpiwniczony w kształcie litery U z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, bez poddasza.  Powierzchnia domu  do 400 mkw. W tym roku na to zadanie w budżecie gminy zarezerwowano 750 tys. zł.

– W nowym budynku powstaną mieszkania socjalne – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Warunki w wyburzonych domach były skandaliczne, urągały wszelkim normom.  W XXI wieku ludzie nie mogą żyć w takich warunkach. Nowe lokale nie będą luksusowe, spełniać będą standardy przewidziane dla lokali socjalnych.

Zdjęcia; ANJA