Dzieci z głogowskich szkół chętnie biorą udział w spotkaniu ze strażakami. Odwiedzają ich w komendzie i zapraszają do szkół. Trzecioklasiści z SP 10  chętnie oglądali sprzęt strażacki.

Działalność straży pożarnej to nie tylko gaszenie pożarów i pomoc ludziom w wypadkach drogowych lub innych zdarzeniach.  Strażacy bardzo często biorą udział w akcjach  informacyjnych, których tematem jest zagrożenie. Spotykają się z uczniami w różnych szkołach,  z maluchami w przedszkolach. Zapraszają także do siebie. Podczas spotkań uczą dzieci zasad bezpieczeństwa, ale też odpowiedniej reakcji na zagrożenie,  informują o rodzajach zagrożeń i o sposobach radzenia sobie w sytuacji niebezpiecznych dla życia i zdrowia.  Uważają bowiem, że każdy od najmłodszych lat powinien posiadać  umiejętności zachowania się podczas sytuacji kryzysowych. Uczniom klasy 3b SP nr 10 w Głogowie opowiadali o pracy , pokazywali swoje wyposażenie. Największą liczbę takich odwiedzin KP PSP w Głogowie odnotowuje w miesiącach maju i czerwcu .

– Akcje informacyjne realizowane są poprzez wszelkiego rodzaju programy edukacyjne i akcje propagujące zasady bezpiecznego zachowania w sytuacji np. pożaru, powodzi czy samego wezwania pomocy – mówi Paweł Dziadosz z głogowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. –  Wśród różnych przedsięwzięć realizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie są między innymi udział w pogadankach organizowanych w szkołach, tak jak ostatnie związane z akcją “Bezpieczne Ferie”, pokazy sprzętu strażackiego czy udział w próbnych ewakuacjach.

W roku 2016 głogowscy strażacy zrealizowali aż 117 różnych akcji, których celem była między innymi  nauka umiejętności zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu. 

Zdjęcia: KP PSP Głogów