22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W Głogowie z tej okazji odbędzie się sympozjum pn. „Woda jako surowiec i bezcenne dobro”. Rozstrzygnięty zostanie  także konkurs “Dlaczego piję wodę z kranu?”

Organizatorami sympozjum są Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Gimnazjum nr 5 oraz Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli. Impreza dla uczniów i nauczycieli odbędzie się 22 marca w Miejskim Ośrodku Kultury. Zgłoszenia zainteresowanych klas wraz z opiekunami przyjmowane będą do 20 marca e-mailowo pod adresem rogowskaiwona@o2.pl. W programie sympozjum pn. „Woda jako surowiec i bezcenne dobro” o godz. 9. – Co by było gdyby…- rozważania z wodą w tle – Iwona Rogowska.  Godz. 9.35 – Higiena w dawnym Głogowie.  – prelekcja Antoniego Boka. Godz. 10.15 – 10.40 – w holu będzie możliwość kupienia ciast, zebrane  pieniądze zostaną przekazane na akcję „Głogów i okolice budują studnie w Afryce” . Godz. 10.45 – Co płynie w naszym kranie? – prezentacja Iwona Schmidt i Krzysztof Jaroszek z PWiK  w Głogowie. Godz.  11.15 – rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez PWiK „Dlaczego piję wodę z kranu?”- prezentacja wyróżnionych prac.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, powodem jego ustanowienia był fakt, iż na świecie ponad miliard ludzi cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Imprezy organizowane 22 marca mają na celu uświadomienie,  jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W XXI wieku jej deficyt może być najpoważniejszym problemem świata.

Zdjęcia: PWiK Głogów