Głogowianie coraz chętniej się dokształcają. W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia przy ul. Budowlanych  bezpłatnie organizowane są kursy komputerowe. Chętnych nie brakuje. Zapisy już na wrzesień.

Na każdy kurs zgłasza się kilkanaście osób. Trzy miesiące trwa szkolenie podstawowe, a 1 miesiąc kurs dla  średnio zaawansowanych i zaawansowanych.   Na zajęciach seniorzy uczą się m.in. pisania i edytowania tekstów, wyszukiwania informacji w Internecie, korzystania ze sklepów internetowych. Poznają także mechanizmy  funkcjonowania poczty elektronicznej. Nabywają umiejętności korzystania z OLX. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także rozmowy z bliskimi prowadzone np. na Skypie, bankowość elektroniczna czy filmy, które można obejrzeć w Internecie.  Dla kończących kurs, komputer nie jest już problemem. Potrafią znaleźć to,  czego szukają, jest on oknem na świat.

 – Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi Małgorzata Malec, prowadząca kurs w MBP. –   Uczestnicy mogą , ale nie muszą przynosić własne komputery. W bibliotece mamy 5 komputerów. Podczas kursu uczestnikom udostępniamy także WFI.

Uczestnikami kursu w większości są kobiety. Do nauki zmobilizowała ich rodzina, wnuki lub dzieci za granicą,  z którymi można porozmawiać na Skypie.  Chcą bez wychodzenia z domu zarządzać swoim kontem, pisać, oglądać filmy, czy robić zakupy. Na pierwsze spotkanie bywa, że przychodzi nawet 40 osób.  Kolejny kurs odbędzie się w drugiej połowie września.

Zdjęcie: ANJA