Około 900 tys. zł Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeznaczyło na rozbudowę zaplecza socjalnego dla pracowników oczyszczalni. Śniadanie w nowym budynku już w czerwcu. 

Nowy obiekt, który oddany zostanie na początku czerwca wpłynie na poprawę warunków socjalnych pracowników oczyszczalni.  Powstanie nowa szatnia,  zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów, będzie podzielona na tzw. brudną i czystą.  Pracownicy będą mogli w niej magazynować odzież sezonową. W budynku socjalnych powstanie także stołówka, sala konferencyjna, zaplecze kuchenne, prysznice i toalety.

– Pierwotnie planowano dobudowanie piętra do istniejącego już budynku socjalnego. Okazało się jednak, że jest to niemożliwe ze względu na zbyt miękkie podłoże. Wykazały to badania geologiczne. Stąd decyzja o dobudówce, połączonej ze starym obiektem szklanym łącznikiem – mówi Anna Białęcka,  specjalista ds. promocji i marketingu w PWiK.

Nowe zaplecze socjalne kosztować będzie ok. 900 tys. zł. Budynek socjalny dla pracowników oczyszczalni PWiK do użytkowania oddany zostanie w czerwcu.

Zdjęcia:  PWiK Głogów