Jedno lub dwu- pokojowe mieszkania, całodobowy dyżur portiera-opiekuna, usługi opiekuńcze, czujniki gazu i dymu, monitoring i winda. Seniorzy, którzy zamieszkają w bloku SM Nadodrze będą pod stałą opieką.

SM Nadodrze  funkcjonuje w Głogowie od kilkudziesięciu lat. Swoje bloki ma na każdym głogowskim osiedlu. Mieszkają w nich ludzie młodzi i starsi, wymagający stałej opieki  i sprawni życiowo. Mając na uwadze najstarszych i schorowanych lokatorów SM Nadodrze planuje wybudować dla nich blok. Dom może powstać na dwóch terenach,  na osiedlu Kopernika A, niedaleko kościoła lub na osiedlu Chrobry, plac po kortach tenisowych. 

–  W naszych zasobach mieszka dużo ludzi starszych. Ich lokale znajdują się między innymi w blokach, w których nie ma wind. Schorowanym starszym osobom ciężko jest pokonać schody nawet na pierwsze piętro – mówi Mirosław Dąbrowski, Prezes Zarządu SM Nadodrze.

W planowanym do wybudowania  domu zakłada się mieszkania jedno lub dwupokojowe. W każdym lokalu zamontowany zostanie dzwonek, który bezpośrednio połączony zostanie z dyżurką. Przez całą dobę nadzór nas lokatorami będzie sprawował portier-opiekun, po kursach dot. pracy z osobami starszymi. Gdy starsza osoba będzie potrzebowała pomocy, bez względu na porę dnia czy nocy,  zadzwoni do portiera. W bloku byłby monitoring oraz czujniki gazu i dymu. Winda będzie dowozić seniorów nawet na parter.

– To duże przedsięwzięcie – mówi Mirosław Dąbrowski. –O naszych planach zamierzam porozmawiać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.  Instytucje te  wyspecjalizowane są w niesieniu pomocy ludziom starszym, schorowanym.  Może wspólnie zrealizujemy zakres zadań w części opieki nad  seniorami.

Zdjęcie: ANJA