Bp Tadeusz Lityński, dyrektor CARITAS, rzecznik praw dziecka, ministrowie, posłanka, prezydent miasta, starosta powiatu,  księża głogowskich parafii, samorządowcy, młodzież z Caritas z ekonomika oraz głogowianie przybyli na uroczystości poświęcenia „Okna życia” 

Pogoda dopisała. Przygotowany przez organizatorów namiot nie był potrzebny. Wszyscy zebrali się przy oknie znajdującym się na oddziale pediatrii, do strony parku.  BP Tadeusz Lityński modlitwą rozpoczął uroczystości.  Po niej głos zabrali zaproszeni goście. Biskup podziekował wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia w Głogowie „Okna życia” . Podkreślił jego charakter .

– Okno życia to ogromna szansa dla każdego dziecka,  ale i każdej rodziny. Bo okno życia wpisuje się w pomoc rodzinie,  tak jak zasiłki, żłobki, przedszkola i inne różne formy pomocy dzieciom, aby rozwijały swoje zdolności – powiedział Bp Tadeusz Lityński. – Czasy współczesne niosą ze sobą różne dramaty. Okno życia daje szansę, aby dziecko mogło przeżyć i mieć rodzinę.

Otwarcie  kolejnego w diecezji „Okna życia”  zbiegło się z Narodowym Dniem Życia, który obchodzony jest 24 marca  oraz przypadają w sobotę 25 marca  uroczystością Zwiastowania Pańskiego. W Kościele katolickim w Polsce uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia.

Zdjęcie: ANJA