Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dziewięcioro finalistów będzie reprezentowało Powiat Głogowski w Jaworzynie Śląskiej na eliminacjach wojewódzkich. Uczniowie SP w Wilkowie i ZSE w Głogowie osiągnęli najlepsze wyniki.

Organizatorami turnieju są  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie, Zarząd Powiatowy OSP oraz Starosta Powiatu Głogowskiego. W tym roku do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się 50 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu pożarnictwa, historii, przepisów i umiejętności obsługi sprzętu.

– Celem turnieju jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu pożarnictwa, popularyzacja znajomości przepisów  przeciwpożarowych, oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej– mówi Karol Skowroński przewodniczący jury, powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

W eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”  w kategorii szkół podstawowych  I miejsce zajął Antoni Szulc, SP nr 7, II miejsce -Mateusz Jasik  SP w Wilkowie, III miejsce –  Izabela Urbańska SP w Wilkowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajął Karol Sławiński z dwujęzycznego gimnazjum w Głogowie, II miejsce zajęła Joanna Podkowa z Gimnazjum w Kotli natomiast III miejsce zajęła Kamila Kłak z Gimnazjum w Nielubi.

Wśród nagrodzonych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych są: Natalia Pręda z ZSE zajęła I miejsce, II miejsce – Mikołaj Jasik z Technikum nr 1 , III miejsce zajęła Alicja Pluta z ZSE.

– Poziom Turnieju był wysoki. Laureaci edycji powiatowej  pojadą na eliminacje wojewódzkie – mówi Paweł Dziadosz z KPPSP w Głogowie.

Zdjęcia: KPPSP Głogów