Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie oraz I LO wiedzieli najwięcej o przedsiębiorczości. Zajęli pierwsze miejsca indywidualnie i zespołowo  w konkursie Młody Przedsiębiorca.

Konkurs Młody Przedsiębiorca wpisany jest w ramy Akademii Młodego Przedsiębiorcy organizowanej wspólnie przez ZSE im. JP II w Głogowie i PWSZ w Głogowie. Skierowany został do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu głogowskiego, a także polkowickiego i górowskiego. Głównymi celami konkursu „Młody Przedsiębiorca” jest między innymi: poszerzenie wiedzy uczniów z podstaw przedsiębiorczości, promowanie uczniów posiadających nadprzeciętną wiedzę i zdolności,  rozwijanie wśród uczniów motywacji do doskonalenia swych przedsiębiorczych umiejętności,  kształtowanie postaw i myślenia przedsiębiorczego oraz zachęcanie do zachowań przedsiębiorczych w praktyce.

– Liczymy, że poprzez propagowanie postaw przedsiębiorczości i lokalnych przedsiębiorców, uda nam się zapoczątkować proces wiązania przyszłości przez naszych absolwentów z lokalnym rynkiem pracy – mówi Wojciech Janisio, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie.

Wyniki XI Powiatowy Finał Konkursu  Młody przedsiębiorca

Gimnazjum indywidualnie

1. Karol Skawiński – gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie – 39 pkt

2. Jakub Żerebecki – Zespół Szkół im. Ireny Sendler – Gimnazjum Publiczne – 34 pkt

3. Jakub Kowal – Zespół Szkół w Przedmościu – 33 pkt

Gimnazjum zespołowo:

1. Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie – 98 pkt

2. i 3. Zespół Szkół w Przedmościu i Zespół Szkół im. Ireny Sendler – Gimnazjum Publiczne – po 86 pkt

Ponadgimnazjalne indywidualnie

1. Michał Grzesiński – LO nr 1 w Głogowie – 46,73 pkt

2. Bartosz Rudnikowicz – LO nr 1 w Głogowie – 43,33 pkt

3. Małgorzata Nogal – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie – 40,77 pkt

Ponadgimnazjalne zespołowo –

1. LO nr 1w Głogowie – 123,08 pkt

2. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie – 111,54 pkt

3. Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie – 98,15 pkt

Patronat nad konkursem objęli  Starosta Powiatu Głogowskiego, Jarosława Dudkowiaka, Prezydenta Miasta Głogowa,  Rafaela Rokaszewicza oraz dr Katarzyna Rusak Rektora PWSZ w Głogowie.  Nagrody ufundowali: BZWBK Grupa Santender, BS w Głogowie oraz Firma komputerowa “Starcom” z Głogowa, Szkoła Windsor i   Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Zdjęcia: Zespół Szkół Ekonomicznych