USG trafiło na oddział ginekologiczno-położniczy. Nowy  aparat pozwoli lekarzom określić  bardzo dokładnie stan ciężarnej kobiety. Trzycalowy, szeroki monitor LED o wysokiej rozdzielczości , dostarcza obrazu bardzo wiernego i realnego, co daje możliwość  wyraźnego obejrzenia nawet najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, wysoką jakość wizualizacji np. serca płodu.

Głogowski Szpital Powiatowy za nowy aparat USG zapłacił z własnych środków 250 tys. zł.  Nowy aparat  służy już pacjentkom oddziału ginekologiczno-położniczego.  Voluson S10 to jeden z najnowocześniejszych aparatów tej klasy w Polsce. Aparat obrazuje w 2D, zaawansowane  obrazy doppler  w kolorze oraz obrazowanie 3D/4D o niezwykłym stopniu realizmu anatomicznego.

– Wyposażony w 3 głowice – głowicę brzuszną dostarczającą  obrazów o znakomitej jakości i głębokości dla tęższych pacjentek, głowicę  dopochwową dającą możliwość obejrzenia obrazu  płodu do szczegółowych badań w pierwszym trymestrze ciąży oraz głowicę liniową z technologią matrycową do obrazowania gruczołu piersiowego- wyjaśnia Ewa Todorov, rzecznik głogowskiego szpitala. 

3-calowy, szeroki monitor LED o wysokiej rozdzielczości , dostarcza obrazu bardzo wiernego i realnego, co daje możliwość  wyraźnego obejrzenia nawet najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, wysoką jakość wizualizacji np. serca płodu.

Zanim głogowska placówka zdecydowała się na zakup aparatu przez jakiś czas testowała różny sprzęt. W drodze eliminacji wybrano najlepszy, który spełnia oczekiwania lekarzy i pacjentów.  Jeden z najlepszych aparatów jest już do dyspozycji głogowskich pacjentek.

Uroczystego przekazania aparatu do użytkowania przekazali : Zarząd Starostwa Powiatowego w Głogowie, Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego, Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego głogowskiego szpitala i  Prezes firmy Medinco.