Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Głogowie złożyli dzisiaj kwiaty pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich. Oddali hołd wszystkim ludziom, którzy walczyli w słusznej sprawie. 

–  Naszą dzisiejszą obecnością pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich uczciliśmy wszystkich, którzy walczyli o prawa pracownicze, ośmiogodzinny dzień pracy, oraz o jeden dzień wolny w tygodniu. – mówi Wojciech Borecki, Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Głogowie. – 1 maja traktujemy jako święto lewicy i staramy się w tym dniu oddać hołd wszystkim, którzy walczyli w słusznej sprawie.

W Głogowie podobnie jak w Warszawie uroczystości o charakterze powszechnym nie ma już od wielu lat.

– OPZZ przy współudziale SLD, organizuje dzisiaj w Warszawie wystąpienia i manifestacje. Odbywają się one pod hasłem Przywróćmy godność pracy- mówi Wojciech Borecki. – Głogowska lewica, tradycyjnie już pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich składa wieńce i kwiaty dla uczenia tych, którzy walczyli o godną pracę.

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja, obchodzone jest  od 1890. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.  Święto wprowadziła II Międzynarodówka w 1889 dla upamiętnienia ofiar wydarzeń w Chicago z maja 1886.

1 maja jest także katolickim Świętem Józefa Rzemieślnika. W  1955 roku ustanowił je papież Pius XII.